Pusfinālu iesākam ar zaudējumu

Svētdien, Ogres Sporta centrā notika pirmā mūsu pusfināla spēle pret Dobeles Tenax komandu, kur aizraujošā un līdzīgā spēlē tomēr nācās atzīt Latvijas vicečempionu pārākumu ar rezultātu 31:35(15:17), līdz ar to pirms atbildes spēlēm Dobelē mūsu pretinieki ir izvirzījušies vadībā sērijā ar rezultātu 1:0.

Spēli abas komandas iesāka ļoti rezultatīvi un, pamīšus vārtus gūstot abām komandām, 5. minūtē uz rezultāta tablo neizšķirts – 4:4. Tad pēc Egila Politera un Renāra Kozlovska vārtiem Dobeles Tenax izvirzījās vadībā ar rezultātu 6:4 un līdz spēles 17.minūtei visu laiku bijām iedzinējos ar vienu līdz divu vārtu pārsvaru, taču tad pēc diviem Arvja Laganovska un vieniem Andreja Mancurova vārtiem pārņēmām vadību šajā spēlē – 13:12 mūsu labā, uz ko nekavējoties HK Dobeles Tenax komandas treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu. Minūtes pārtraukums dobelniekiem palīdzēja – minūtes laikā pēc vairākām mūsu kļūdām uzbrukumā pretinieki guva 3 bezatbildes vārtus un minūtes pārtraukumu spēles 22.minūtē laiks bija pieprasīt mūsu treneriem. Arī mūsu pieprasītais minūtes pārtraukums palīdzēja un spēles 27.minūtē pēc Dzintara Dravnieka gūtajiem vārtiem atkal atjaunojām līdzsvaru mačā – 15:15. Šāds rezultāts saglabājās līdz puslaika pēdējai minūtei, kuru diemžēl nospēlējām neveiksmīgi, negūstot vārtus uzbrukumā, uz ko Dobeles Tenax atbildēja ar diviem ātrajiem uzbrukumiem, kurus abus realizēja Arvis Juzups un puslaiku noslēdzām ar mīnus 2 – 15:17. Par nesportisku uzvedību puslaika izskaņā 2 minūšu noraidījumu vēl nopelnīja Arnolds Straume, kas nozīmēja, ka otrais puslaiks mums būs jāsāk mazākumā.

Lai arī otro puslaiku iesākām mazākumā, tomēr pretiniekus tālāk rezultātā neaizlaidām, bet gan tieši otrādi – skatītāju vētraini atbalstīti, kurus uzkurināja hokeja raganas Jurčika ierašanās, pēc Jāņa Avotiņa un Iļjas Želnas metieniem spēles 35.minūtē izdevās panākt neizšķirtu – 18:18. Spēles 36.minūtē pēc Jānis Avotiņš atkal panāca neizšķirtu – 19:19, kas kā vēlāk izrādījās bija pēdējā reize šajā spēlē, kad uz rezultāta tablo bija līdzsvars. Turpmāko trīs minūšu laikā dobelnieki guva četrus bezatbildes vārtus un 38.minūtē pie rezultāta 19:23 mūsu komandas galvenais treneris Andris Molotanovs bija spiests pieprasīt minūtes pārtaukumu. Arī pēc pārtraukuma uzreiz savākties mums neizdevās un Dobeles Tenax handbolisti guva vēl divus vārtus panākot jau 19:25 Tenax komandas labā. Pēc šāda pretinieku izrāviena mums tomēr izdevās parādīt raksturu un pamazām sākām pakaļdzīšanos un spēles 50.minūtē pēc Arnolda Straumes vārtiem rezultāts jau bija tikai 26:28 Dobeles Tenax labā. Spēles 51.minūtē pretinieku komandas spēlētājs Nils Kreicbergs tika noraidīts uz 2 minūtēm un mums radās lieliska iespēja izlīdzināt spēli, taču vairākumā nospēlējām neveiksmīgi, nesamazinot vārtu starpību, bet 3 minūtes līdz spēles beigām Dobeles Tenax panāca jau 27:31. Pēdējās 3 minūtēs ritēja asa cīņa ar daudziem noraidījumiem abās komandās, bet reālas izredzes uz uzvaru spēles beigās mums nebija un spēli noslēdzām ar rezultātu 31:35 Dobeles Tenax komandas labā.

Mūsu komandā rezultatīvu spēli aizvadīja Arvis Laganovskis gūstot 13 vārtus, bet Arnolda Straumes rēķinā 6 vārti. Dobelniekiem rezultatīvākais bija Oskars Arājs ar 9 gūtiem vārtiem, bet Kaspara Straumes kontā 7 gūti vārti.

Latvijas Virslīgas čempionāts.
28. aprīlis.
HK Ogre – Dobeles Tenax 31:35 (15:17)

Ogre: Laganovskis 13/4, Straume 6, Dravnieks 4, Pozņaks 3, Mancurovs un Avotiņš 2, Želna 1.
Tenax: Arājs 9/1, Straume 7, Politers 6, Juzups 5/1, Kozlovskis 4, Krastiņš 2, Pintāns un Kreicbergs 1.

HK Ogres komandas vārdā protams pasakamies visiem mūsu līdzjutējiem, kas neatstāja brīvas sēdvietas Ogres SC zālē. Īpašs paldies raganai Jurčikam, kurš paspēja ierasties uz otro puslaiku un kā jau ierasts uzkurināja publiku, tādā veidā palīdzot mūsu komandai rast papildus spēkus cīņā ar spēcīgo pretinieku. Atgādināsim, ka sērijas 2.spēli spēli aizvadīsim sestdien, 4.maijā Dobelē plkst. 14.00. Gadījumā, ja svinēsim uzvaru šajā spēlē, tad sērijas izšķirošais mačs notiks turpat Dobelē 5.maijā plkst.14.00.